Polski Związek Kendo


kendo · iaido · jodo

Mistrzostwa Polski Kendo 2021

W dniach 23-24 października odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Polski w Kendo 2021. Udział w nich wzięło równo 100 zawodników!
Drużynowe Mistrzostwa Polski: 14 drużyn, 82 zawodników / zawodniczek
Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet: 9 drużyn, 26 zawodniczek
Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn: 54 zawodników
Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet: 24 zawodniczek
Poniżej podsumowanie wyników:
🥇🥈🥉 DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI KOBIET:
I miejsce - Warszawski Klub Kendo #1 (Alina Gdeczyk, Anna Betley-Uchańska, Katarzyna Babińska, Agata Wierzbowska)
II miejsce - Sopocki Klub Kendo (Maria Bober, Agata Perzyńksa, Emilia Stojaczyk)
III miejsca - Warszawski Klub Kendo #2 (Aleksandra Woźniak, Agata Fanti, Katarzyna Seroka) i Yokokan Kendo #1 (Aleksandra Polok, Aleksandra Ritszel, Manuela Szymańska)
Nagrody kantosho: Julia Janeczko (Kendo Dragons Wrocław), Katarzyna Babińska (Warszawski Klub Kendo)
 
🥇🥈🥉DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI:
I miejsce - Sopocki Klub Kendo Kendo #1 (Maciej Wroński, Marcin Markowski, Maciej Majerczyk, Agata Perzyńska, Machowski Artur, Marcin Dampc)
II miejsce - Warszawski Klub Kendo #1 (Krzysztof Bosak, Katarzyna Babińska, Alina Gdeczyk, Maciej Wierzbowski, Mateusz Wierzbowski, Kasper Yearwood)
III miejsca - Warszawski Klub Kendo #2 (Anna Betley-Uchańska, Agata Wierzbowska, Borys Uchański, Filip Paradowski, Krzysztof Fiłonowicz, Lech Piotrowski, Maciej Kierach) i Centrum Tengukai (Adam Kaczmarek, Artur Różański, Jakub Tepper, Krzysztof Nentwig, Michał Jaśtak, Nikodem Nawrocki)
Nagrody kantosho za ducha walki: Jacek Ciastoń (Koryukan Kraków), Agata Perzyńska (Sopocki Klub Kendo)
 
🥇🥈🥉INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI KOBIET:
I miejsce - Agata Wierzbowska (Warszawski Klub Kendo)
II miejsce - Natalia Maj (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo)
III miejsca - Katarzyna Babińska (Warszawski Klub Kendo) i Maria Bober (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo)
Nagroda kantosho: Joanna Labak (Doshinkan Kraków)
 
🥇🥈🥉INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI MĘŻCZYZN:
I miejsce - Michał Jaśtak (Centrum Tengukai)
II miejsce - Krzysztof Bosak (Warszawski Klub Kendo)
III miejsca - Marcin Markowski (Sopocki Klub Kendo) i Przemysław Szymiec (Yokokan Kendo)
Nagroda kantosho: Marcin Głowacz (UKS Kendo Łódź)
 
Gratulujemy!