JODO


Drużynowy Mistrz Europy 2023

XIV Otwarte Mistrzostwa Polski Jodo, Racibórz 2022/05/13

XIV Otwarte Mistrzostwa Polski Jodo

Racibórz 2022/05/13

XIV Otwarte Mistrzostwa Polski Jodo odbyły się w Raciborzu 13 maja 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Wydarzenie przyciągnęło nie tylko rodzime kluby z całej Polski, ale także, z uwagi na otwartą formułę, również uczestników z sąsiednich krajów – Słowacji i Czech.

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością Sensei Andy Watson (7 dan jodo kyoshi) oraz Sensei Adam Kitkowski (6 dan jodo renshi).

Mistrzostwa poprzedzone były czterogodzinnym seminarium pod okiem Sensei Andy’ego Watsona, któremu asystował Sensei Adam Kitkowski, a wspomagali ich wszyscy uczestniczący w wydarzeniu posiadacze piątych danów. Trening ten poświęcony był przygotowaniu do zawodów oraz egzaminów, zatem Sensei Watson skupił się na szlifowaniu podstawowych technik kihon oraz tych wszystkich kata, które miały pojawić się zarówno na zawodach, jak i na egzaminach.

XIV Otwarte Mistrzostwa Polski Jodo rozpoczęły się wczesnym popołudniem od zmagań drużynowych. Walczyły cztery drużyny – wrocławskie WSK, słowackie Hikari oraz poznański Meishinkan, który wystawił dwie drużyny.

Po walkach drużynowych przyszedł czas na zawody indywidualne, które odbyły się w trzech kategoriach: 1. mudan; 2. shodan + nidan; 3. sandan + yondan.

Walki sędziowali – Sensei Andy Watson, Sensei Adam Kitkowski oraz godansha: Łukasz Machura, Piotr Urbanek, Michał Szczepański i Paweł Brzeziński, a także Marián Bartko ze Słowacji.

Po uroczystym zakończeniu XIV OMPJ miały miejsce egzaminy. Wszyscy podchodzący do nich jodocy zdali.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wszystkim zawodnikom. Bardzo się cieszymy, że również te Mistrzostwa Polski Jodo były przede wszystkim okazją do wspólnego treningu jodo, doskonalenia umiejętności oraz sprawdzania ich w walce i na egzeminie. Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań z jodokami z Polski oraz innych krajów!

Wyniki:

sandan + yondan:

 1. Ziemowit Domański, Meishinkan Poznań
 2. Erika Kulcsarova, Shin Junsui Koszyce
 3. Agnieszka Krawczyk, WSK Wrocław

shodan + nidan:

 1. Kristína Rusnáková, Hikari Koszyce
 2. Dorota Olender, Meishinkan Poznań
 3. Łukasz Filip, WSK Wrocław

mudan:

 1. Katarzyna Kubiak, Meishinkan Poznań
 2. Tomasz Majchrzak, Butokukan Racibórz
 3. Jarosław Paprocki, Kyojinbukan SKK Sopot

Drużynowe MPJ

 1. Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo
 2. Hikari - Koszyce
 3. Meishinkan 1 - Poznańskie Stowarzyszenie Kendo, Iaido i Jodo Meishinkan

Kantosho MPJ

Tomasz Majchrzak, Butokukan Racibórz

 

Pełne wyniki:TUTAJ

 

 

Tags: , ,