Polski Związek Kendo


kendo · iaido · jodo

2018 Mistrzostwa Polski Kendo

XXXVII Mistrzostwa Polski Kendo, Warszawa, 24-25/11/2018

Indywidualne Mistrzostwa Polski Kendo Kobiet:
1. Alina Gdeczyk – Warszawski Klub Kendo
2. Aleksandra Polok – Yokokan Kendo Katowice
3. Maria Bober – Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo / Joanna Labak – Doshinkan Kraków
Kantosho : Manuela Szymańska – Yokokan Kendo Katowice

Indywidualne Mistrzostwa Polski Kendo Mężczyzn:
1. Krzysztof Bosak – Warszawski Klub Kendo
2. Rafał Jaśtak – Tengukai Poznań
3. Wojciech Ritszel – Yokokan Kendo Katowice / Kasper Yearwood – Warszawski Klub Kendo
Kantosho: Michał Rajczak – UKS Kendo Łódź

Drużynowe Mistrzostwa Polski Kendo:
1. Warszawski Klub Kendo
2. Sopocki Klub Kendo
3. Tengukai Poznań / Yokokan Kendo Katowice
Kantosho: Monika Małachowska – Furokan Gdańsk i Dawid Leszczyński – Tengukai Poznań

 

II Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet, Bydgoszcz, 20/05/2018

1. Warszawski Klub Kendo (A. Ziomkowska, A. Betley-Uchańska, A. Błońska)
2. Furokan Gdańsk (N. Maj, M. Małachowska, K. Skibińska, M. Lautenbach)
3. Warszawski Klub Kendo + Warszawskie Stowarzyszenie Kendo (A. Kowszyło, B. Kwiatkowska, A. Woźniak)
3. Shodokan Olsztyn + Sopocki Klub Kendo (M. Stachowicz, A. Perzyńska, D. Jurczyńska)
Kantosho: Agata Perzyńska

VI Mistrzostwa Polski Dzieci, Juniorów i Młodzieży w Kendo, Bydgoszcz, 19/05/2018

DZIECI (do 9 lat):
1. Lena Pustówka – Genryoku Wisła
2. Tymon Sysiak – Warszawski Klub Kendo
3. Joanna Szymańska – Warszawski Klub Kendo/Mikołaj Łyżwiński – Warszawski Klub Kendo
Kantosho: Antoni Wolnik – Sopocki Klub Kendo

MŁODZICY (10-12 lat):
1. Kacper Lorenc – UKS Łódź
2.Igor Bednarek – Bydgoskie Stowarzyszenie Kendo, Iaido i Jodo
3.Wojciech Łęgowski – Ostrowska Sekcja Tengukai/Kamil Domagała – Genryoku Wisła
Kantosho: Hanna Wowerka – Sopocki Klub Kendo

JUNIORZY MŁODSI (13-15 lat):
1. Tomasz Boroń – Doshinkan Kraków
2. Marcin Laskoś – Ostrowska Sekcja Tengukai
3. Dominik Lazarek – Genryoku Wisła/Jan Dąbrowski – Tonbo Warszawa
Kantosho: Aleks Czarnecki – Bydgoskie Stowarzyszenie Kendo, Iaido i Jodo

JUNIORZY (16-18 lat):

1. Wojciech Maciałowicz – Meishinkan Poznań
2.Kamil Loba – Toruński Klub Kendo
3.Kacper Kończal – Bydgoskie Stowarzyszenie Kendo, Iaido i Jodo/Czesław Saulski – Furokan Gdańsk
Kantosho: Amelia Mądra – Tonbo Warszawa

MŁODZIEŻ (16-23 lata):
1. Michał Rajczak – UKS Łódź
2. Bartosz Gorczyca – Bydgoskie Stowarzyszenie Kendo, Iaido i Jodo
3. Dawid Leszczyński – Tengukai Poznań/Maciej Pietras – Sopocki Klub Kendo
Kantosho: Katarzyna Babińska – Warszawski Klub Kendo