.

Aktywny weekend w Polskim Związku Kendo!

Witajcie! 

Ostatni weekend był dla Polskiego Kendo i Iaido bardzo efektywny i efektowny! 

W Poznaniu odbył się pierwszy Gasshuku & Tengu taikai, w którym wzięło udział ponad 100 kendoków, a także delegacja z Japonii. 

Treningi prowadzili Sone Koetsu sensei z Sendai (Kendo 8 dan Kyoshi) oraz Shimodaira Shinichiro-sensei z Tokio (Kendo 7 dan Renshi), którzy przyjechali wraz z grupą japońskich studentów.

Jak wieści niosą impreza została zorganizowana w świetnym stylu i wiele osób nie moze się doczekać przyszłorocznej edycji! Gratulujemy Tengukai Poznań tak wspaniałej organizacji!

 

W Wiśle odbyła się 3 edycja Kids Kendo it organizowana przez Genryoku - Wiślańsja sekcja Kendo, której wzięli udział juniorzy z całej Polski oraz goście z Czech!

Podczas 3 dni treningów nasza, wspaniała młodzież wzięła udział zarówno w treningach kendo jak i zajęciach z psychologiem sportu Marią Bober.

Treningi prowadzone były pod kierownictwem Sensei: Jindra Ziegelheim - 6 dan Renshi, Jana Ziegelheimova - 6 dan, Anna Betley-Uchańska - 5 dan, Krzysiek Kaczorowski - 3 dan.

W zgrupowaniu wzięło udział 32 uczestników.

 

W Sobotę 23 lutego 2019 w Gliwicach odbyło się zgrupowanie IAIDO, które poprowadzili:Sensei Magdalena Bidzińska (5 Dan Iaido, 3 Dan Kendo), 

Sensei Piotr Bidziński  (5 Dan Iaido, 3 Dan Kendo, 3 Dan Aikido Aikikai), Sensei Mirella Stern (5 Dan Iaido). 

Uczestnicy całą sobotę twardo ćwiczyli precyzję cięć, a wśród nich nie zabrakło i bardzo młodych iaidoków!