Polski Związek Kendo


kendo · iaido · jodo

29 Mistrzostwa Europy w Kendo w Belgradzie - 3 medale!

Właśnie zakończyły się 29 Mistrzostwa Europy w Kendo organizowane w Belgradzie w Serbii. Wzięli w nich udział zawodnicy z 40 krajów. W piątek 24 maja Mistrzostwa rozpoczęły się turniejem drużynowym juniorów. Nasi reprezentanci ostatecznie odpadli po potyczce z drużyną gospodarzy, drużyna z Serbii zdobyła Mistrzostwo Europy Juniorów, zaś nasi debiutanci zajęli ostatecznie 5 miejsce. Nagrodą Kantosho została wyróżniona nasza juniorka Katarzyna Babińska.

W tym samym dniu odbył się turniej drużynowy kobiet. Nasze reprezentantki po ciężkiej walce uległy Reprezentantkom Holandii w półfinale i zajęły 3 miejsce. Holenderki zostały mistrzyniami Europy.

W sobotę 25 maja odbył się turniej indywidualny juniorów, a później turniej drużynowy mężczyzn. Drużyna męska również dotarła do półfinałów, gdzie spotkali się z reprezentacją Francji.

Ostatecznie Francuzi zdobyli Mistrzostwo Europy Mężczyzn, a reprezentanci Polski zdobyli brązowy medal 

W niedzielę odbyły się turnieje indywidualne seniorów. W kobiecych rozgrywkach najdalej dotarła Maria Bober, w ćwierćfinale spotykając się z reprezentantką Niemiec, Lissą Meinberg uległa jednak przeciwniczce zajmując w całkowitej kwalifikacji 5 miejsce! Lisa zdobyła złoty medal zyskując tytuł Mistrzyni Europy 2019!

Maria została uhonorowana nagrodą za ducha walki - Kantosho. W turnieju męskim najdalej dotarł Maurycy Kaczor, najmłodszy z drużyny seniorów.

Maurycy zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy. Mistrzem został Koichi Nakabayashi - reprezentant Francji. 

Na zakończenie całej imprezy odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie dan, w których zdali:

5 Dan - Maciej Wroński, Przemysław Szymiec
4 Dan - Michał Jaśtak, Krzysztof Kaczorowski

Tegoroczne Mistrzostwa Europy przyniosły Nam wiele emocji, nasi reprezentanci pokazali prawdziwego ducha walki oraz piękne Kendo. 

Serdecznie gratulujemy całej ekipie: zawodnikom, trenerom i wszystkim osobom wspierającym ich występ od zaplecza.