Polski Związek Kendo


kendo · iaido · jodo

"KENDO, nie tylko dla dzieci"

Miło nam poinformować o premierze książki „KENDO, nie tylko dla dzieci”, której jako Polski Związek Kendo patronujemy.
Cieszymy się, tym bardziej, że to pionierska w Polsce publikacja o kendo, skierowana do najmłodszych czytelników, choć nie tylko, bo i ci bardziej doświadczeni znajdą w niej coś dla siebie. Mamy nadzieję, że książka przyczyni do popularyzacji naszej pięknej dyscypliny. Zachęci nowych adeptów do uprawiania kendo, a dla tych, którzy już w nim zasmakowali będzie inspirującym i pomocnym dopełnieniem codziennych treningów. Zwłaszcza w obecnym, niesprzyjającym zajęciom grupowym, okresie, lektura „KENDO, nie tylko dla dzieci” może urozmaicić czas w oczekiwaniu na wznowienie treningów i motywować do pozostania na „drodze miecza”. Gorąco polecamy.
 
Od wydawcy:
Książka KENDO, z serii „Nie tylko dla dzieci" wydawnictwa VF BOOKS, przybliża historię, wyjaśnia zasady i techniki japońskiej drogi miecza – kendo. 
Rozpocznijcie wraz z Maksem przygodę z kendo. Poznacie po kolei zagadnienia „drogi miecza” – od etykiety i podstawowych ćwiczeń po skomplikowane techniki i elementy filozofii. Poczujecie atmosferę dojo, smak współzawodnictwa i przyjaźni. Naszego bohatera w nauce wspierają sempai Jaco i sensei Leon. Z książki dowiecie się, że kendo wcale nie jest takie trudne i każdy może spróbować – a strój na pierwszy trening wypożyczycie w klubie :).
 
To jedyna taka pozycja na polskim rynku wydawniczym o kendo, skierowana do dzieci i ich rodziców.
 
 "KENDO, nie tylko dla dzieci"
Tekst: Jacek Lipiński 
Ilustracje: Jarek Kajdana 
Liczba stron: 128 
Format: 21 x 22 cm 
Oprawa twarda 
Wydawca: VF Books
Książka dostępna wyłącznie na: DOdzieci.pl